LT EN RU

Vartotojams:

 
Titulinis Apie kompaniją Jūrų transportas Oro transportas Auto eksportas Mažos siuntos Kontaktai Užsakymas DUK
 
   
   
 
 

Dažnai užduodami klausimai

 

Gerbiami klientai,

Taupydami Jūsų laiką ir pinigus, mes savo puslapyje suteikiame informaciją, leisiančią Jums patiems sekti savo krovinį. Ši paslauga leis Jums matyti kur yra Jūsų krovinys, kada jis pasieks galutinį uostą, kada bus iškrautas ir t.t.

Norint sužinoti kur yra Jūsų krovinys jums tereikia įeiti į mūsų puslapio skyrelį Kur dabar tavo krovinys ir įvesti konteinerio numerį. Norint gauti detalesnę informaciją, Jūs turite buti registruotas mūsų puslapio vartotojas.


Terminologija ir DUK


Vartotojas

Vartotojas yra klientas turintis savo vartotojo vardą ir slaptažodį, leidžiantį jam prisijungti prie mūsų puslapio, detalesnei krovinio paieškai (pagal lot#, VIN#, pašto siuntos # ir konteinerio#). 


Konteineris:

Visi kroviniai yra pervežami jūriniais konteineriais. Kiekvienas konteineris turi savo unikalų numerį. Konteinerio numeris sudarytas iš keturių lotyniškų raidžių ir septynių skaičių. Pavyzdžiui: APHU1234567


Atvykimo data

Tik pakrovus konteinerį į laivą yra nustatoma preliminari atvykimo data. Pagal šią datą Jūs galite orientuotis kada Jūsų krovinys pasieks galutį uostą ir bus iškrautas, ar bus toliau transportuojamas sausuma.  Išankstinė numatomo atvykimo data yra preliminari. Norint sužinoti tikslią atvykimo datą reikia kontaktuoti su mūsų ofisu: +370 46 342127, +370 659 53880

 

Konteinerio paleidimas (Release)

Kiekvienas konteineris atplaukęs į galutinį uostą turi gauti iš konteinerį gabenusios linijos ir mūsų pagrindinio ofiso Čikagoje paleidimą iškrovai ar tolimesniam transportavimui.  Jūs šią informaciją matysite mūsų puslapyje sekančiai: konteinerio paleidimastaip arba ne. Jei bus pažymėta, kad konteinerio paleidimas ne , reikia susisiekti su mumis ir mes duosime atsakymą kodėl nėra paleidimo. Iš savo patirties galime paminėti, kad dažniausia paleidimo nėra todėl, kad nėra apmokėtos paslaugos už krovinio gabenimą jūra (ocean fract). Jei Jūs matote,  kad konteinerio paleidimas yra pažymėtas ne , ir nesate apmokėje plukdymo paslaugų, prašome tai padaryti kuo greičiau, nes atvykus konteineriui į galutinį uostą, yra labai trumpas laikas skirtas jo iškrovai. (nuo 7 iki 15 dienų sandėliavimui įskaitant savaitgalius, priklausomai nuo jį gabenusios linijos). Vėliau skaičiuojamos prastovos už sandėliavimą. Jūs turite būti suinteresuoti, kad Jūsų krovinys būtų apmokėtas laiku ir išvengtumėte papildomų išlaidų.


Konteinerio krova

Konteineris yra iškraunamas jam gavus paleidimą iš konteinerį gabenusios linijos ir mūsų pagrindinio ofiso Čikagoje.  Iškrovimo data yra numatoma iš anksto ir derinama su visais klientais. Jūs galite dalyvauti iškraunant Jūsų krovinį iš anksto susitarę su mūsų ofisu. Konteineryje gali būti konsoliduotas krovinys (tai reiškia, jog į vieną konteinerį gali būti pakrauti kelių klientų kroviniai), todėl prašome Jūsų supratimo ir operatyvumo derinant konteinerių iškrovimą.


Krovinio atsiėmimas (Release)

Jeigu Jūs matote mūsų puslapyje, jog konteineris, kuriame yra Jūsų krovinys, yra atvykęs ir jam duotas leidimas iškrovimui (konteinerio paleidimas taip) šalia savo krovinio matysite ar duotas leidimas kroviniui atsiimti.  Jei matote jog Jūsų kroviniui nėra paleidimo (krovinio paleidimas ne), ir Jūs esate apmokėje visas išlaidas susijusias su Jūsų kroviniu, nedelsdami kontaktuokite su mūsų ofisu.


Dokumentai reikalingi atsiimant krovinį


Prašome pateikti konteineryje esančių prekių sąrašą muitinės sandėliavimo procedūrai atlikti (prekės pavadinimas, prekės kodas, bruto svoris, pakuočių skaičius). Negavus informacijos, konteinerius sandėliuosime parinkdami prekėms kodus patys.

Dėl konteinerių pristatymo į Jums patogią iškrovimo vietą, prašome kreiptis telefonu: +370 46 342127. Mob. Tel: +370 659 53880 Kad galėtume laiku atlikti muitinės procedūras ir pristatyti Jums krovinį, prašome pateikti šiuos dokumentus:

- Prekių sąskaitą-faktūrą (Invoice);

- Prekių pakavimo lapą (Packing list) (Bill of lading);

- Kilmės sertifikatą arba kitus sertifikatus, reikalingus kroviniui įvežti į Lietuvą arba tranzitui;

- Valstybės nustatytas licencijas, leidimus kroviniui įvežti į Lietuvą arba tranzitui;

- Įgaliojimą 'ATLANTIC EXPRESS CORPORATION' filialas vardu atlikti visus muitinės formalumus, atstovauti Jūsų įmonę LR muitinėje ir VSAT.

Pranešame, kad kiekvienas konteineris, atvykęs į Klaipėdos uostą (priklausomai nuo konteinerį gabenusios linijos) turi nuo 7 iki 15-os nemokamų dienų sandėliavimui nuo jo atvykimo datos. Transporto priemonės iškrautos Klaipėdos uoste nemokamai sandėliuojamos 10 dienų. Išsamesnę informaciją apie konteinerių prastovų, sandėliavimo tarifus, terminus bei mūsų įmonės atliekamų paslaugų įkainius Jums suteiks įmonės darbuotojai.


Imigrantai


Kadangi pastaruoju metu padaugėjo LR piliečių grižtančių nuolatiniam gyvenimui į Lietuvą  iš trečiųjų šalių ir matant su kokiais sunkumais jie susiduria norime suteikti informaciją kuri manome bus naudinga.

LR pilietis,  išgyvenęs  ilgiau nei 12 mėn. užsienyje įgauna teisę parsivežti asmeninio naudojimo daiktu ne didesnei nei 100 000 lt. sumai.

Transporto priemonė turi buti įsigyta ir registruota asmens vardu užsienyje ne trumpiau nei 6 mėn. iki jos pakrovimo į konteinerį.

Atsiimant savo krovinį Klaipėdos konteinerių terminale, nors pagal norminius aktus neprivaloma, bet iš praktikos ir patirties rekomenduotumėm LR muitinei pateikti sekančius raštus, bei dokumentus:

LR konsulato raštas liudijantis apie tai, kad Jūs nuo tokios datos iki tokios datos gyvenote toje valstybėje ir dabar grižtate nuolatiniam gyvenimui į LT.

LR piliečio pasas kuriame yra įvažiavimo į užsienio šalį  spaudas arba kitas dokumentas patvirtinantis Jūsų įvažiavimo į tą šalį datą.

Kaip įrodymą kada Jūs grižote (ir išbuvote  daugiau nei 12 mėn.) – išsaugokite  grižimo bilietus (kadangi pastaruoju metu spaudas su data į pasą nededamas).

Gyvenamosios vietos deklaravimo pažymą (išduotą miesto savivaldybės arba miesto pasų poskyrio);

Kadangi LR pilietis įvažiavęs į JAV su turistine viza neįgauna imigruojančio asmens statuso, siūlome LR muitinėje pateikti kuo daugiau dokumentų įrodančių Jūsų legalaus pragyvenimo užsienyje įrodymus: studijų dokumentai, vizos, darbo kontraktai, mokėti mokesčiai, gydimo įstaigų susirašinejimai, bei kiti dokumentai įrodantys Jūsų gydymasi užsienyje  ir t.t.;

Socialinio draudimo kortelė (Social security) ir vairuotojo pažymėjimą (drivers license); (grįžtantiems iš JAV)

Invoice (sąskaita) už konteinerio, daiktų  ar transporto priemonės persiuntimo apmokėjimą.

Siunčiamų daiktų sąrašas.


Siunčiamų asmeninių daiktų sąrašo pavyzdys:


Jono Jonaičio siunčiamų iš JAV asmeninių daiktų sąrašas:


 Aprašymas

Kiekis (dėžės)

 Svoris kg

 Vertė $

 Naudoti rūbai

 5

 75

 1000

 Naudota avalynė

 6

 30

 500

 Naudota buitinė technika

 11

 150

 3000

 Naudota video audio aparatūra

 7

 15

 3000

 Naudoti namų apyvokos daiktai

 16

 50

 1000

 Naudotas dviratis

 1

 5

 200

 Naudoti baldai

 7

 1100

 4000

 Naudoti įrankiai

 3

 60

 1000

 Viso:

 56

 1485

 13700

2007 05 17

Jonas Jonaitis

Parašas:


Tuo pačiu informuojame,  kad jeigu Jūs buvote atleistas nuo asmeninių daiktų bei transporto priemonių mokesčių mokėjimo, Jūs negalėsite parduoti transporto priemonės 12 mėn.

Priešingu atveju Jums bus perskaičiuojami importo mokesčiai - 6% -10% priklausomai nuo transporto priemonės rūšies, plius PVM 19% plius delspinigiai.


Pateikiame kelias teisinių aktų nuorodas:

Persikeliant iš trečiosios šalies į Lietuvą:


http://www.cust.lt/lt/rubric?rubricID=609


http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:31983R0918:EN:NOT


Dažniausiai užduodami klausimai:


http://www.cust.lt/faq?id=14


 
Juru transportas
Oro transportas
Auto eksportas
Ma˛os siuntos
 
 
  Copyright © 2005 “Atlantic Express Corp.”  Visos teisės saugomos.  Tel: (+370) 46-342127.   Faks: (+370) 46-355009.  E-paštas: info@atlanticexpress.lt
Nemuno 139, Klaipėda LT-93262, Lietuva
sprendimas: www.webmod.lt